Българите не играха при драматично равенство на Стал

Алекс Колев и Божидар Чорбаджийски пропуснаха гостуването на Стал (Миелец) в Краков на местния Краковия от 10-ия кръг на полското първенство. Двубоят беше изключително интересен, а Стал може да съжалява за изпуснатата победа, защото водеше с 3:1 на почивката, но в крайна сметка мачът завърши 3:3.

Съперниците си размениха ранни попадения чрез Серджиу Ханка (8') и Максимилиан Шитек (9'). В средата на полувремето Матеуш Мак вкара втори гол за гостите, а в добавеното време на първата част Фабиан Пиасецки реализира дузпа за Стал и доближи отбора до първи успех на чужд терен.

Краковия намери сили за обрат през второто полувреме. Първо Отар Какабадзе намали в 62-ата минута, а в 77-ата Кристиан Гетингер си вкара автогол и двата тима поделиха точките.

Стал е на 11-о място в класирането с 12 точки, а Краковия има 13 и се намира на 9-а позиция. Лидер е Лех (Познан), следван от Шльонск (Вроцлав).