Алекс Колев сменен при тежка загуба на Стал

Погон (Шчечин) разгроми с 4:1 гостуващия Стал (Миелец) в мач от 5-ия кръг на полската Екстракласа. Божидар Чорбаджийски не игра за Стал заради контузия, а Алекс Колев, който преди седмица вкара красив гол на Висла (Краков), беше заменен на почивката.

Феновете на Погон имаха двоен повод за радост, защото преди двубоя с фланелката на тима се появи Камил Гросицки. 33-годишният полски национал е юноша на тима от Шчечин, а за последно игра в Уест Бромич. Той напусна английския клуб през лятото и реши да се върне в родния си клуб.

Самият мач започна отлично за гостите и те поведоха с гол на Гжегож Томашевич в 34-ата минута. Халфът беше най-съобразителен в наказателното поле и засече центриране от десния фланг. През второто полувреме обаче настъпи пълен обрат. Камил Дригас изравни в 50-ата минута от дузпа, Кристиан Гетингер си вкара автогол в 57-ата, а отново Дригас от дузпа и Константинос Триантафилопулос оформиха изразителната победа на Погон.

В класирането Стал е на 15-о място с 4 точки, а в следващия кръг ще приеме намиращия се на дъното Гурник (Лечна).