"Син" кошмар наказа отбора на Илиан Илиев

Аполон (Лимасол) допусна първа загуба през сезона в кипърското първенство. Седмица след победата в градското дерби с АЕЛ, извоювана с гол на Илиан Илиев, отборът на българина беше разгромен с 1:4 от АЕК Ларнака. Бившият халф на Черно море остана на терена до 57-ата минута, когато вместо него се появи Хараламбос Кириаку.

С най-голяма заслуга за успеха на АЕК беше Иван Тричковски, Северномакедонецът, известен у нас с четирите си гола във вратата на Левски, вкара две от попаденията за гостите. Той откри резултата в 4-ата минута след пас на Роберто Росалес, а през второто полувреме се разписа още веднъж.

Другите голове за АЕК реализираха Адам Гюрчо и Хавиер Еспиноса. За домакините точен беше Йоанис Питас от дузпа в 77-ата минута при 0:3.

Въпреки поражението, Аполон запази първото място в класирането, но вече само с точка аванс пред днешния си съперник. Любопитното е, че преди останалите мачове от петия кръг грандовете АПОЕЛ, Омония и Анортозис са в долната половина на таблицата.

Снимки: sport-fm.com.cy