Аполон на Илиан Илиев продължава без грешка

Българският халф Илиан Илиев игра 84 минути за Аполон (Лимасол) в дербито срещу АПОЕЛ от 3-ия кръг на кипърското първенство. Тимът на бившия футболист на Черно море се наложис 2:1 и оглавява класирането с пълен актив от 9 точки. АПОЕЛ е на другия полюс и е на дъното с нулев актив, заедно с Омония (Никозия), Етникос (Ахна) и Анортозис.

Началото бе по-добро за гостите. Във 2-ата минута защитникът Андреас Каро използва неубедителна намеса на вратаря Деметриу Деметрис и с глава откри резултата. Аполон изравни само шест минути по-късно, когато Басел Жради опъна мрежата с плътен изстрел от границата на наказателното поле.

Домакините пропуснаха дузпа в средата на полувремето, но стигнаха до пълен обрат в добавеното време на първата част. Тогава Ранжело Янга центрира остро, а Лукаш си заби автогол.