Илиан Илиев с асистенция в голово шоу на Аполон

Аполон (Лимасол) започна новия сезон в първенството на Кипър с победа с 4:2 над Етникос (Ахна). Срещата предложи шест гола и много вълнения на феновете на двата отбора. Българинът Илиан Илиев започна като титуляр за домакините и асистира за първия гол на своя тим, но бе заменен в 65-ата минута от Джурин.

Гостите първи откриха резултата в мача в 9-ата минута с гол на Илия от дузпа. До края на първото полувреме обаче Аполон направи пълен обрат. В 28-ата минута Басел навърза няколко защитници и подаде за Илиан Илиев, българинът напредна в наказателното поле и с пета отново върна за Басел, който с мощен шут вкара за 1:1. В 43-ата минута Питас бе точен за 2:1.

Етникос възстанови равенството в 64-ата минута чрез Зденек, но отново Йоанис наниза още два гола - от дузпа в 81-ата и още един в 90-ата минута, като така оформи крайното 4:2 в полза на своя тим.