Медиите в Италия: Ограбен Милан

Спортните издания в Италия днес акцентираха върху съдийското ощетяване в мача между Милан и Атлетико Мадрид (1:2) в Шампионската лига. В последните минути на двубоя турският рефер Джунейт Чакър отсъди дузпа срещу “росонерите” за игра с ръка на Пиер Калюлю, въпреки че при ситуацията Тома Льомар също игра с ръка. Местната преса обръща внимание и на нулевото реми между Шахтьор Донецк и Интер в същия турнир.

10 от Милан не удържаха щурма на Атлетико

“Гадзета дело спорт”: Ограбен Милан

Грешките на ВАР и Чакър струват скъпо

Атлетико беше доминиран, Леао се разписа

След това се намеси и съдията: Кесие беше изгонен и беше отсъдена несъществуваща дузпа за 1:2

Пиоли: Той със сигурност не беше най-добрият тази вечер, бяхме наказани

Шериф вкара Интер в проблеми, “нерадзурите” са в риск

Джеко и компания все още пропускат, само реми в Украйна

Индзаги, защо головата машина се провали в Европа?

“Кориере дело спорт”: Милан, колко вбесяващо

Горчива нощ в Шампионската лига за миланските отбори, сега предстои тежка борба

Червен картон на Кесие и обрат на Атлетико с несъществуваща дузпа за 1:2

Интер, прекалено много пропуснати шансове: още едно нулево реми срещу Шахтьор в Киев

Пиоли бесен след мача: Реферът нямаше най-добрата си вечер

Джеко и Лаутаро имаха почивен ден

“Тутоспорт”: Ограбен Милан!

Интер, нуждаеш се от нещо повече

Бижу на Леао, а след това изгонване на Кесие: “Росонерите” загубиха от Атлетико само заради несъществуваща дузпа в 97-ата минута

Трето поредно нулево реми за “нерадзурите” срещу Шахтьор: Барела нацели греда, пропуснати шансове и рискове

Интер отново не успя да отбележи на Шахтьор

“Гадзета дело спорт” отчита, че от 32 мача на италиански отбори в Европа, в които Чакър е бил главен съдия, тимовете от Апенините са допуснали цели 18 загуби. Изданието изрежда всички спорни отсъждания на рефера в тези срещи и му дава оценка от 4 по десетобалната система за снощния двубой. От “Тутоспорт” и от “Кориере дело спорт” пък му дават 4,5, като римското издание хвърля голяма вина и върху асистента от ВАР Абдулкадир Битиген, за когото се изразява съмнение дали не е играл на билярд, вместо да прегледа ситуацията.

Легендарният италиански наставник Фабио Капело също изрази своята позиция относно съдийството в мача: “Милан играха добре и с голямо качество. Те показаха някои прекрасни неща. Но двубоят беше опорочен от съдията. Този рефер е ръководил финал на Шампионската лига, но не мисля, че се справи с този мач. ВАР също не му помогна. Това, което се случи на “Сан Сиро”, е много сериозно”, коментира той в студиото на “Скай Спорт Италия”.