Фьодор Смолов върна Локо (Москва) на победния път

Локомотив (Москва) се завърна на победния път в руската Премиер лига, след като надигра с 2:1 Краснодар в сблъсъка между двата тима от 5-ия кръг. Героят за домакините бе Фьодор Смолов, който реализира и двата гола в 7-ата и 33-ата минута, докато за гостите се разписа Джон Кордоба в 71-ата минута.

“Железничарите” поведоха в 7-ата минута, когато организираха контраатака, Смолов получи на границата на наказателното поле и с диагонален удар с помощта на гредата вкара за 1:0.

В 33-ата минута отново Смолов удвои преднината на своя тим след нова прекрасна контраатака. Рифат Жемалетдинов бе изведен на скорост по десния фланг и подаде за Смолов, който сам срещу вратаря не сгреши за 2:0.

Краснодар успя да върне интригата в 71-ата минута, когато Виктор Клаесон подаде с пета към Кордоба, който хитро се обърна и падайки успя да стреля във вратата за 2:1.

Гостите обаче нямаха сили за нещо повече и си тръгнаха със загуба от руската столица.

В друг мач от кръга днес Ростов постигна успех 2:1 като гост та Нижни Новогород. Автогол на Максим Осипенко в 3-ата минута даде преднина на домакините, но Кенто Хашимото в 36-ата и Николай Комличенко в 89-ата минута донесоха успеха на гостите.

След изиграването на тези мачове Локо (Москва) се изкачи до 3-ото място с 11 точки, Нижни Новогород е 7-и със 7 точки, две позиции по-надолу е Краснодар с 6 точки, докато Ростов записа първи успех и с 4 точки е на 14-ото място.