Локо (М) игра с човек по-малко цяло полувреме, но оглави класирането

Отборите на Уфа и Локомотив (Москва) направиха равенство 1:1 в първи мач от 3-ия кръг на руската Премиер лига. Олег Иванов откри от дузпа за домакините в 45-ата минута, а Виталий Лисакович изравни за "железничарите" в 73-ата. Локомотив игра цяло второ полувреме с човек по-малко заради червен картон на Дмитрий Баринов.

Рифат Жемалетдинов пропусна да даде аванс на московчани в 5-ата минута, когато от добра позиция среля над вратата. В самия край на полувремето Филип Мързляк беше повален в наказателното поле на Локомотив, но съдията Иван Сиденков не посочи бялата точка. След като прегледа ситуацията с ВАР, реферът промени решението си и даде дузпа, а Баринов беше изгонен за втори жълт картон. Олег Иванов пък превърна дузпата в гол.

В 50-ата минута Иванов можеше да вкара и втори гол, но  ударът му с глава срещна гредата. Юрий Журавльов беше следващият, който затрудни Гилерме, но бразилецът с руски паспорт показа впечатляващ рефлекс.

Въпреки численото неравенство, Локомотив не се огъна и успя да стигне до равенството. В 73-ата минута Лисакович намери левия ъгъл на вратата, пазена от Александър Беленов - 1:1. Защитата на "железничарите" удържа финалния натиск на Уфа и резултатът се запази до края.

"Не съм доволен от равенството. Поздравявам момчетата за това, че се бориха до последно. Аплодисменти и за феновете ни, които пропътуваха много километри, за да ни подкрепят", заяви след мача наставникът на гостите Марко Николич.

Преди останалите мачове от кръга Локомотив поведе в класирането със 7 точки, а Уфа за първи път през сезона не загуби, след като допусна поражения от ЦСКА (Москва) с 0:1 и Динамо (Москва) с 2:3.