Червен картон, две дузпи и равенство между Локо (Москва) и Зенит

Отборите на Локомотив (Москва) и Зенит си спретнаха истинско дерби в сблъсъка помежду си от 4-ия кръг на руската Премиер лига. Срещата бе доста драматичн, като в нея имаше червен картон за гостите, драма в края с две дузпи и равенство 1:1.

Първото полувреме двата тима неси отбелязаха голове, но през втората част стана доста по-вълнуващо. Първо в 50-ата минута Далер Кузяев си изкара втори жълт и червен картон, оставяйки отбора си с човек по-малко на терена.

Въпреки това Зенит издебна своя шанс и в 83-ата минута Сердар Азмун получи пас на скорост зад защитата, напредна в наказателното поле и бе спънат от вратаря Гилерме за дузпа. Алекс Сутромин изпълни наказателния удар и бе точен за 0:1.

Локо обаче показа характер и успя да отвърне на удара. В 87-ата минута Рифат Жемалетдинов бе препънат на границата на пеналта и след разглеждане с ВАР и домакините получиха дузпа, а Фьодор Смолов реализира от бялата точка за 1:1.

Това реми остави Зенит на върха в класирането с 10 точки, докато Локомотив е на 4-ата позиция с 8 спечелени точки до момента.