Ивелин Попов игра 20 минути при победа на Сочи

Българинът Ивелин Попов записа 20 минути на терена за своя Сочи при гостуването на Ахмат от 2-ия кръг на руската Премиер лига. 33-годишният софиянец се появи като смяна в 70-ата минута на мястото на Никита Бурмистров, а тимът му спечели с 2:1.

Сочи поведе в резултата след автогол на Данийл Уткин в 26-ата минута, който с глава насочи топката в собствената си врата при едно остро центриране от фаул в наказателното поле.

Вторият гол реализира Марко Дуганджич в 59-ата минута. Той получи прекрасен пас в коридор от Кристиан Нобоа, финтира вратаря и вкара за 0:2.

Домакините все пак се добраха до почетно попадение в 86-ата минута чрез Габриел Янку, който с удар извън наказателното поле оформи крайното 1:2.

Така Сочи записа първи успех за сезона, докато за Ахмат това бе първо поражение. И двата тима са с по 3 точки в актива си.