Ивелин Попов отбеляза първия си гол за Сочи

Отборът на Сочи постигна втора победа в третия кръг на руското първенство с 2:0 над гостуващия Урал. Точни за домакините бяха бившият капитан на националния отбор на България Ивелин Попов през първата част и Кристиан Нобоа през второто полувреме.

33-годишният Попов, който игра само до полувремето, откри резултата още в деветата минута, когато получи пас от Сергей Терехов, изпревари двама бранители на Урал и с премерен удар в долния ляв ъгъл вкара първия си гол в официален мач за Сочи. Попов премина в тима от курортното селище преди година от Ростов, но получи тежка контузия още в първия си мач и пропусна остатъка от сезон 2020/21.

През второто полувреме Сочи продължи да бъде по-активният отбор и в 68-ата минута при един корнер Алексен Герасимов от Урал игра необмислено с ръка в наказателното поле и след намесата на ВАР домакините получиха дузпа. Зад топката застана ветерана Кристиан Нобоа и в 71-вата минута от дузпа си подпечата успеха.

След три кръга във Висшата лига на Русия Сочи заема шесто място с 6 точки, като изостава на три от лидерите Зенит Санкт Петербург, Рубин Казан и Динамо Москва. Урал е на предпоследното 15-о място с 1 точка.