Сочи изпусна Партизан, Ивелин Попов - титуляр

Ивелин Попов излезе като титуляр за Сочи в мача от третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите срещу Партизан. Двубоят завърши 1:1, а бившият български национал остана на терена до 60-ата минута, когато бе заменен от Кирил Заика.

Попов доскоро лекуваше тежка травма и постепенно си възвръща формата, но днес получи доверието на старши треньора Владимир Федотов да стартира от първата минута. Първата опасност беше пред вратата на домакините, но след удара на Лазар Маркович топката прелетя над вратата.

В 17-ата минута Ивелин Попов подаде на Сергей Терехов, но той не успя да преодолее вратаря на "гробарите" Александър Попович. До почивката Сочи имаше още една отлична възможност да поведе, но Марко Дуганджич уцели гредата.

В началото на втората част руският тим отново доминираше. Попов се поумори и беше заменен, а в 65-ата минута домакините получиха дузпа, отсъдена за нарушение на Игор Вуячич срещу Терехов. Зад топката застана опитният Кристиан Нобоа, който не сбърка. Сърбите дълго протестираха, че фаулът е бил извън наказателното поле, но съдията не промени решението си.

Партизан реагира и изравни сравнително бързо. Това се случи в 73-ата минута, когато Рикардо Гомеш наказа грешка в отбрната на Сочи и прати топката в мрежата за 1:1. До края не се случи нищо интересно и мачът завърши без победител.

Реваншът в Белград е на 12 август. Преди това Сочи ще посрещне Урал в руското първенство.