Андерлехт громи в Албания

Андерлехт направи огромна крачка към четвъртия квалификационен кръг на Лига Европа. Белгийският гранд разгроми с 3:0 като гост албанския Лачи и максимално си улесни реванша след седмица. Резултата откри Анес Делкроа в 27-ата минута, в края на полувремето се разписа и Уесли Худ, а в 61-ата минута Лиор Рафаелов сложи точка на спора.

Изненадващ резултат се получи в двубоя между Витес и Дъндолк. Очакванията бяха за лесна победа на нидерландците, но те губеха с 1:2 до самия край на редовното време, когато Люис Опенда все пак изравни. Малко след гола именно Опенда получи червен картон.

Макаби (Хайфа) съкруши със 7:2 ХБ Торсхавн от Фарьорските острови. Гостите останаха с 10 човека в 60-ата минута и до края допуснаха 4 гола. Жилина надви с 1:0 като гост Тобол, Сивасспор спечели с 2:1 визитата си на Динамо (Батуми), а Елфсборг и Вележ (Мостар) завършиха 1:1 в Швеция. При същия резултат приключи и мачът между КуПС Куопио и Астана.