Банско победи дубъла на Хебър в контрола

Банско победи с 2:1 Хебър 2 в контролна среща, играна на стадион "Свети Петър". В 44-та минута Димитър Стоев откри резултата за домакините след удар. Пет минути след началото на второто полувреме Милен Златков беше изведен отляво в наказателното поле на гостите и от 7-8 метра насочи топката в близкия ъгъл за 2:0.

Банско привлече Том

Почетното попадение за отбора на Хебър отбеляза Николай Габеров в края на мача след отлично изпълнен фаул от 17-18 метра. Към отбора на ФК Банско се очаква да се присъедини бразилеца Уелингтон Брито да Силва. Той има българско гражданство от 2007 година. Атакуващ полузащитник, играл е за бразилските Ботафого, Португеза и Лондриненсе, Литекс (Ловеч), както и турските Истанбул ББ, Елазъгспор и Хатайспор.