Марек удари Банско и отново е лидер на Югозапад

Марек отново е на върха в класирането в Югозападна Трета лига, след като победи с 3:1 като гост тима на Банско в отложена среща. Дупничани стартираха по-добре в срещата и откриха резултата в 17-ата минута, когато се разписа завърналият се след наказание нападател Васил Калоянов.

Полувремето дойде с 2 гола преднина за Марек, след като в 42-ата минута отбеляза и Симеон Димитров – 0:2. Двайсетина минути преди края домакините върнаха едно попадение чрез Костадин Василев , а точка на спора сложи влезлият като резерва Радослав Михалков за 1:3.

С победата си Марек стана водач в класирането и има актив от 76 точки. С по 74 т. са Беласица и Вихрен. 73 има Кюстендил.За дупничани предстоят гостуване на Гранит Владая и домакинство на Вихрен Сандански.