Лудогорец взе солидна преднина и обезсмисли реванша с Хебър - на живо от Разград след 4:0

Италия най-често играе продължения на еврофинали

Италия не успя да пречупи Австрия в редовното време, но го направи в продълженията и след победа с 2:1 се класира за четвъртфиналите на Евро 2020. “Адзурите” са отборът, който най-много пъти е играл продължения на финалите на европейските първенства. Това беше осми подобен случай.

За отбелязване е и фактът, че италианците за четвърти пореден път достигат до четвъртфиналите на шампионатите на Стария континент. За последно “Скуадра адзура” не успя да се класира за тази фаза на Евро 2004, когато беше в една група с България и стана жертва на договорка между Дания и Швеция.

“Скуадра адзура” прати в историята знаменит рекорд на Дино Дзоф

Срещу Австрия втория гол отбеляза Матео Песина. Футболистът на Аталанта вече има 4 попадения в последните си 4 мача за националния тим.

Почетният гол за австрийците, дело на Саша Калайджич, е първи за Бундестима във фазата на елиминациите на еврофинали.