“Скуадра адзура” прати в историята знаменит рекорд на Дино Дзоф

Националният отбор на Италия подобри рекорда си от времето на легендата Дино Дзоф за най-много поредни минути без допуснат гол. “Адзурите” се нуждаеха от 88 минути в мача срещу Австрия от осминафиналите на Евро 2020, в които да не инкасират попадение.

Между 1972 и 1974 Италия не получава гол в 1143 минути. Трябва да се отбележи, че статистиката включва само редовното време на мачовете, а не и продълженията. Тогава серията на Дзоф, който неизменно е на вратата в този период, е прекъсната в двубой срещу Хаити.

Дзоф вярва, че тази вечер рекордът му ще падне

След като редовното време срещу Австрия приключи при 0:0, сегашният тим на “Скуадра адзура” обнови рекорда на 1145 минути. Серията ще продължи и на четвъртфиналите на Евро 2020.

За актуалното постижение заслуга имат четирима вратари: Джанлуиджи Донарума (964 минути), Салваторе Сиригу (91), Алесио Краньо (63) и Алекс Мерет (27).