Поляк стана най-младият футболист, играл на европейско първенство

Полският талант Кацпер Козловски стана най-младият футболист, играл на европейско първенство. Халфът, който е на 17 години и 246 дни, записа името си завинаги в историята.

Той счупи рекорда, който също беше поставен на Евро 2020. Козловски отне титлата за най-младия играч от полузащитника на Англия Джуд Белингам, който в деня на мача беше на 17 години и 349 дни.

Козловски изигра 35 минути в днешния двубой на “Дружина полска” срещу Испания (1:1) на стадион “Ла Картуха” в Севиля. Младокът влезе на терена в 55-ата минута на мястото на Матеуш Клих.

Иначе Козловски е футболист на Погон (Шчечин). Това е негов 4-и двубой с екипа на националния отбор.

Звездата Роберт Левандовски също постави нов рекорд за националния отбор. Той изравни резултата в 54-ата минута и стана първият полски национал в историята, който вкарва гол на трето различно Европейски първенство (2012, 2016 и 2020 година).