Германската машина за голове този път заработи и Латвия си изпати (видео)

Германия този път показа истинската си голова мощ и разби Латвия със 7:1 в последната си контрола преди Евро 2020. След като в предишните мачове Бундестимът отнесе някои критики за пропуските пред съперниковите врати, днес головата машина заработи на пълни обороти, като шест различни футболисти се разписаха във вратата на Робертс Озолс. Тон за головата фиеста даде Робин Госенс в 19-ата минута, а в 21-ата Илкай Гюндоган удвои. Томас Мюлер бе автор на третото попадение в 27-ата минута, а в 39-ата Озолс си вкара автогол след удар на Кай Хавертц. Серж Гнабри добави пети гол в 45-ата. Шестото попадение бе за Тимо Вернер в 50-ата минута, а седмото вкара Льорой Сане в 76-ата минута. За Латвия почетният гол отбеляза Алексейс Савелиевс в 75-ата минута.

В този мач Йоаким Льов бе избрал да започне с Томас Мюлер като централен нападател, а Серж Гнабри и Кай Хавертц го подкрепяха от по-задни позиции. Робин Госенс и Йошуа Кимих оперираха по крилата като халф-бекове. Мануел Нойер пък записва своя мач №100 на вратата на Маншафта.

Гостите излязоха с Робертс Улдрикс като изнесен нападател, а Артюрс Зюзинс, Давис Икауниекс и Андрейс Чиганикс действаха зад гърба му.

Секунди след началото на мача домакините бяха близо до откриване на резултата. Кроос изведе Мюлер на стрелкова позиция в наказателното поле и само доброто заставане на вратаря Робертс Озолс попречи да се стигне до гол.

След това в 4-ата минута Кай Хавертц отправи опасен изстрел, който премина покрай вратата.

В 14-ата минута Кроос прати коварно центриране в близост до вратата на съперника, двамата централни защитници се разминаха с топката, но и Серж Гнабри не успя да я достигне, за да я засече във вратата.

В 16-ата минута топката бе центрирана в наказателното поле на Латвия и Томас Мюлер бе заел добра позиция, за да стреля от движение, но неточно.

Натискът на Бундестима даде резултат в 19-ата минута, когато Робин Госенс получи на левия фланг, комбинира с Кай Хавертц, който му върна топката и левият бек с мощен шут отбеляза за 1:0.

Само две минути по-късно падна и втори гол. Илкай Гюндоган получи пред наказателното поле, опита неуспешен пас, но топката се върна в краката му и халфът без забавяне отправи страхотен удар, с който оплете кълбото в горния ляв ъгъл на вратата за 2:0.

В 26-ата минута само малшансът попречи и на Йошуа Кимих да се разпише. Той получи прекрасен пас пеналта и отправи диагонален изстрел по земя, който се отби от гредата.

Минута по-късно резултатът все пак стана класически. Госенс получи пас в наказателното поле и от атулинията върна към точката на дузпата, където Томас Мюлер засече топката във вратата за 3:0.

Домакините имаха поредна страхотна голова възможност в 37-ата минута, когато Гнабри бе на стрелкова позиция в наказателното поле, но ударът му бе спасен от вратаря.

Две минути по-късно резултатът все пак набъбна. Кай Хавертц от малък ъгъл отправи нещо средно между удар и пас, топката мина през краката на вратаря и се оплете за четвърти път в мрежата на Латвия. В крайна сметка попадението бе записано като автогол на Озолс.

В последната минута на полувремето и Серж Гнабри записа името си сред голмайсторите. Матс Хумел с прекрасен пас го изведе зад защитата и той с изстрел в далечния ъгъл на вратата докара нещата до 5:0.

И второто полувреме започна така, както завърши първото. Само пет минути след началото му падна шести гол във вратата на гостите. Йошуа Кимих подаде по земя за влезлия като резерва Тимо Вернер, който отблизо засече кълбото в мрежата за 6:0.

В 63-ата минута Мюлер стреля от границата на наказателното поле, но малко не му достигна да се разпише за втори път в мача.

След това и Льорой Сане направи огромен пропуск в 65-ата минута, като от границата на вратарското поле шутира до гредата.

В 73-ата минута и Хумелс реши да се включи в една от атаките на Германия и дори отправи удар, който обаче премина встрани.

Латвия пък стигна до гол с първата си по-добра атака в мача. Резервата Алексейс Савелиевс се разписа с бомбен шут от границата на пеналта  в 75-ата минута.

В следващата минута обаче домакините си върнаха преднината от шест гола. Томас Мюлер получи пред вратарското поле и върна за Сане, който от движение засече във вратата за 7:1.

В 90-ата минута гостите имаха нелоша възможност за гол след хубав далечен изстрел на Раймондс Кролс, който обаче мина встрани от вратата.

Така Германия записа разгромна победа, макар и срещу непретенциозен съперник. Този успех обаче ще вдъхне самочувствие на момчетата на Йоги Льов преди тежкия първи двубой на еврофиналите срещу Франция от група “F” на 15 юни.