Многото пропуски продължават да са проблем за Германия (видео)

Германия и Дания завършиха 1:1 в контрола, играна в Инсбрук. Флориан Нойхаус откри за Бундестима в 47-ата минута, а Юсуф Поулсен изравни в 71-ата след асистенция на Кристиан Ериксен. Отборът на Йоахим Льов доминираше в голяма част от двубоя и създаде доста положения, които небрежно пропиля.

Германците имаха само две загуби в предишните си 14 мача, но една от тях дойде в края на март, когато сензационно отстъпиха с 1:2 у дома на Северна Македония. Дания пък направи летящ старт в световните квалификации, като в три мача вкара 14 гола и не допусна нито един.

Льов заложи на офанзивна линия, съставена изцяло от футболисти на Байерн (Мюнхен). Върнатият в отбора Томас Мюлер водеше атаката, а по крилата действаха Серж Гнабри и Льорой Сане. Йошуа Кимих и Флориан Нойхаус оформиха двойката вътрешни халфове, а тримата бранители пред Мануел Нойер бяха Никлас Зюле, Матс Хумелс и Матиас Гинтер. По двата фланга сновяха Лукас Клостерман и Робин Госенс.

В ролята на централен нападател за Дания беше Мартин Брайтуайт, а зад него действаха Поулсен и Андреас Сков Олсен. Кристиан Ериксен, Пиер-Емил Хьойберг и Томас Дилейни си партнираха в солидната халфова линия на "червения динамит", четиримата бранители бяха Даниел Вас, Симон Кяер, Яник Вестергор и Йоаким Меле, а под рамката беше Каспер Шмайхел.

В началото удар с глава на Кяер не затрудни Нойер. Датчаните се опитваха да задържат по-продължително топката, но това не продължи дълго. След десетата минута Германия доминираше и търсеше пролуки в противниковата защита с постоянна смяна на фланговете.

Перфектно центриране на Кимих стигна до Мюлер, който отклони топката с глава, но Шмайхел внимаваше. В средата на полувремето Клостерман намери Нойхаус, той много технично подаде към Сане, но неговият удар не попадна в очертанията на вратата.

Бундестимът все повече притискаше съперника. В 35-ата минута грешка на Брайтуайт доведе до статично положение в полза на Германия. Отново Кимих центрира опасно, но нито Мюлер, нито Гнабри успяха навреме да стигнат до топката. Точно преди почивката Гнабри сътвори нещо много красиво. Той преодоля Вестергор и отправи удар към горния ляв ъгъл на вратата, но топката срещна напречната греда.

Льов не предприе смени на полувремето, а неговият колега Каспер Хюлманд пусна Каспер Долберг на мястото на Сков Олсен. В 47-ата минута центриране отляво създаде смут в защитата на Дания, няколко футболисти се забавиха да изчистят топката и до нея се добра Нойхаус, който отблизо откри резултата.

Скандинавците веднага отговориха с две добри атаки. При едната от тях Поулсен имаше претенции, че е бил фаулиран в наказателното поле, но не беше прав. В 54-ата минута Шмайхел отрази удар от малък ъгъл на Госенс. За футболистите на Льов имаше повече свободни пространства, но те не ги използваха ефективно.

Ериксен се активизира и на няколко пъти разсече защитата на Бундестима с хитри подавания. В 65-ата минута след негов пас Брайтуайт стреля в аут, но в 70-ата Юсуф Поулсен беше изпуснат от германските защитници, пое топката и с левия крак я прати в мрежата зад Нойер.

До този момент не бяха извършени много смени и Германия установи надмощие. В 77-ата минута гредата попречи на Мюлер да ознаменува завръщането си в тима с гол. В 82-ата пък резервата Робин Кох направи рискован шпагат в краката на Дамсгоорд, който се готвеше да шутира.

В края на двубоя датчаните се прибраха и не позволиха да се стигне до опасности пред вратата им. Съставът на Каспер Хюлманд ще има още една проверка преди старта на еврофиналите - срещу Босна и Херцеговина на 6 юни. Ден по-късно е последната контрола на Германия. Съперник на Бундестима ще е Латвия.