ЦСКА-София надви Левски и се класира за финал при U18, друг отбор на "червените" също с успех

Два отбора от Академия ЦСКА-София ще играят финали в турнира за Купата на БФС при юношите.

ЦСКА-София U14 завърши наравно 0:0 при гостуването си на Локомотив в Пловдив. В първата среща момчетата на Димитър Андонов спечелиха с 3:1 и по този начин напълно заслужено се класираха за финалния сблъсък. Там съперник ще бъде съставът на Славия, който отстрани Левски в полуфиналите. Мачът ще се играе на 20 май (четвъртък) като все още не е уточнено точно къде ще се проведе двубоя.

ЦСКА-София удари Левски в първия полуфинал при U18

В другия полуфинален мач реванш "червените" до 18 години, водени от Добромир Митов, завършиха наравно 1:1 като гости на Левски и също се класираха за финала в турнира. ЦСКА-София откри първи резултата на "Герена" с попадение на Мартин Аврамов в 33-ата минута, дошло след корнер, изпълнен от Марк-Емилио Папазов.

През втората част допусна изравнително попадение, а вратарят Ивайло Илиев спаси спорна дузпа, която бе отсъдена в полза на домакините и така срещата приключи при равенство 1:1.

В първия мач, игран на клубната база в Панчарево ЦСКА-София U18 спечели с 2:1 и така заслужи мястото си на финала, който ще се играе на 26 май (сряда), а съперник за трофея ще бъде съставът на Септември (София).

Снимки: cska.bg