Септември надви Лудогорец и чака Левски или ЦСКА-София в битка за ШЛ

Юношите старша възраст на Септември (София) се класираха на финала за Купата на БФС. "Септемврийци" записаха победа с 2:1 като гост на Лудогорец в Разград. Първият мач завърши 2:2 и така с общ резултат 4:3 отборът, воден от Иван Гешев, ще спори за трофея. В двете срещи, столичният отбор бе по-добрият на терена и съвсем заслужено продължава напред.

Спечелилият финала се класира в младежката Шампионска лига. В другия полуфинал Левски посреща ЦСКА-София след победа на "червените" с 2:1 в първия мач.

Срещата в Разград започна динамично. Домакините пропуснаха дузпа в началните минути, а "септемврийци" създадоха две чисти голови възможности. В 38-ата минута Красиан Колев от състава на Септември се разписа след блестящо изпълнен пряк свободен удар.

В началото на второто полувреме, домакините изравниха от дузпа. В 65-ата минута "септемврийци" също получиха право да изпълняват единадесетметров наказателен удар. Зад бялата точка застана Красиан Колев, който стреля, вратарят изби, топката се върна в него и той довкара за крайното 1:2.