Интер не спира с победите на "Меаца", Рома също преклони глава пред новия шампион (видео)

Новият шампион на Италия Интер надви Рома с 3:1 на своя стадион "Джузепе Меаца" в Милано в среща от 36-ия кръг на Серия "А". В 11-ата минута Марсело Брозович реализира първото попадение за "нерадзурите", а в 20-ата Матиас Весино бе точен за 2:0. В 31-ата минута Хенрих Мхиталян порази вратата на Интер, а в последната минута крайния резултат оформи белгийската звезда Ромелу Лукаку. В Рим по-рано през сезона двата тима завършиха без победител - 2:2. Тази вечер Интер започна по-добре и бързо взе стабилен аванс от два гола, но "вълците" не се предадоха и имаха своите шансове за 2:2. В крайна сметка обаче Лукаку попари надеждите им с късния си гол и "нерадзурите" на Антонио Конте постигнаха 15-а поредна шампионатна победа на своя стадион.

За "джалоросите" от столицата двубоят бе вероятно по-важен, тъй като те са седми в класирането, но с крехка преднина пред осмия Сасуоло. Интер пък на практика нямаше за какво да играе, като изключим преследването на 15-ата поредна победа у дома в първенството. В предишния кръг Интер разгроми в Милано Сампдория с 5:1, а Рома прегази в Рим Кротоне с 5:0. Така, след днешния резултат в Милано Интер вече е с 88 точки, докато Рома остава с 58, като запазва аванса си от 2 точки пред Сасуоло, тъй като "неровердите" загубиха у дома тази вечер от Ювентус с 1:3.

Ромелу Лукаку и Алексис Санчес водеха атаката на Интер във формация 3-5-2, докато Един Джеко бе футболистът в най-предни позиции за "вълците" (схема 4-2-3-1), като босненецът бе активно подпомаган от Педро Родригес, Лоренцо Пелегрини и Хенрих Мхитарян. Интересно за отбелязване е, че румънският страж Йонуц Раду бе получил шанс за изява за Интер, докато Даниел Фузато застана под рамката за Рома, а младокът Ебрима Дарбое започна в халфовата линия на гостите.

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ

Чилийският нападател на Интер Алексис Санчес получи травма в началото на мача, но остана на терена. В седмата минута пък испанският ветеран на Рома Педро Родригес стреля от позиция извън наказателното поле по земя към вратата на Раду, но топката мина встрани от целта.

В 11-ата минута домакините излязоха напред в резултата. Матео Дармиан получи топката на десния фланг и с хубав пас по земя намери заелия позиция до точката за изпълнение на дузпа Марсело Брозович. Хърватският халф веднага стреля и по земя изпрати с прецизен шут топката във вратата на Даниел Фузато, който бе само зрител в тази ситуация - 1:0.

В 15-ата минута Лоренцо Пелегрини получи подаване в наказателното поле на Интер, но ударът му бе разочароващ, а секунди по-късно Матиас Весино пропусна прекрасна възможност да направи резултата 2:0 за домакините, като не уцели вратата от много добра позиция.

В 20-ата минута тъкмо Весино реализира попадение, с което Интер поведе с 2:0 в резултата. Ромелу Лукаку нахлу в наказателното поле на "вълците", търпеливо изчака и подаде леко към Матиас Весино, а уругвайският халф без забавяне стреля и преодоля Фузато с шут в близкия на бразилския страж ъгъл.

Малко след втория гол на Интер Браян Кристанте тества Раду с изстрел от далечно разстояние, а румънският вратар не бе затруднен. В 28-ата минута пък бившият играч на Интер Давиде Сантон събори откъсналия се напред и устремил се към вратата на Рома Алексис Санчес. "Нерадзурите" претендираха за червен картон, но Сантон получи само жълт, след като реферът Даниеле Кифи прецени, че до двамата играчи е имало още един футболист на "джалоросите".

Стигна се до 31-ата минута, когато Хенрих Мхитарян върна Рома в мача. Арменецът получи чудесен пас от Един Джеко в наказателното поле и с бърз удар преодоля Йонуц Раду - 2:1.

Още в 34-ата минута домакините можеха да върнат аванса си от два гола в резултата, но Санчес от отлична позиция фронтално срещу Фузато стреля право в стража. Две минути по-късно чилиецът отстъпи мястото си на Лаутаро Мартинес.

Минута преди края на първата част Раду спаси удар на Мхитарян, а почти веднага след това домакините организираха опасна атака, която обаче не завърши с гол, като бе отсъдена и засада. Първата част завърши с хубаво воле на Иван Перишич, но топката мина над напречната греда.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ

В 57-ата минута Един Джеко бе много близо до гол за 2:2, но 35-годишният босненец имаше малшанса да уцели греда. Млако след това отново Джеко застраши вратата на Раду, но този път стражът се намеси решаващо и не позволи на опитния нападател да го преодолее.

Гостите активно търсеха изравнителния гол и в 61-ата минута Рик Карсдорп центрира остро отдясно, но защитата на Интер се справи в тази ситуация. В 66-ата минута "вълците" пропуснаха страхотен шанс за 2:2, след като Мхитарян качи топката на главата на Браян Кристанте , но хлфът-защитник, изявяващ се днес в полузащитата, не уцели вратата от отлична позиция.

В 73-ата минута се стигна до една от редките през втората част опасности за вратата на Фузато. Ашраф Хакими напредна в половината на гостите, но не успя да нанесе достатъчно добър удар и спечели само корнер.

В 77-ата минута малко изненадващо предвид това, че бе влязъл в игра в края на първата част, терена напусна Лаутаро Мартинес, отстъпвайки мястото си на Андреа Пинамонти. Аржентинският нападател бе меко казано недоволен от решението на Конте да го извади от игра.

В 83-ата минута домакините имаха претенции за дузпа, но реферът Кифи не ги уважи. Младият Пинамонти изскочи очи в очи с Фузато и след удара му топката мина над напречната греда. Изглеждаше обаче, че нападателят е бил фаулиран в наказателното поле от Дарбое, но решението на Кифи бе аут. Малко след това пък Карсдорп центрира опасно, но бранител на Интер с решаваща намеса с глава попречи на футболист на Рома да забие топката във вратата.

В последната минута Ромелу Лукаку сложи точка на спора, правейки резултата 3:1. Мощният белгийски нападател се възползва от хубавата асистенция на Ашраф Хакими и опъна мрежата на празна врата. Хакими излезе сам срещу Фузато, но не потърси директен удар, а подаде на намирая ще до него Лукаку, който отбеляза един от най-лесните голове в кариерата си.