"Трето полувреме" след Италия - Швейцария

Интер не спира с победите на "Меаца", Рома също преклони глава пред новия шампион (видео)

Новият шампион на Италия Интер надви Рома с 3:1 на своя стадион "Джузепе Меаца" в Милано в среща от 36-ия кръг на Серия "А". В 11-ата минута Марсело Брозович реализира първото попадение за "нерадзурите", а в 20-ата Матиас Весино бе точен за 2:0. В 31-ата минута Хенрих Мхиталян порази вратата на Интер, а в последната минута крайния резултат оформи белгийската звезда Ромелу Лукаку. В Рим по-рано през сезона двата тима завършиха без победител - 2:2. Тази вечер Интер започна по-добре и бързо взе стабилен аванс от два гола, но "вълците" не се предадоха и имаха своите шансове за 2:2. В крайна сметка обаче Лукаку попари надеждите им с късния си гол и "нерадзурите" на Антонио Конте постигнаха 15-а поредна шампионатна победа на своя стадион.

За "джалоросите" от столицата двубоят бе вероятно по-важен, тъй като те са седми в класирането, но с крехка преднина пред осмия Сасуоло. Интер пък на практика нямаше за какво да играе, като изключим преследването на 15-ата поредна победа у дома в първенството. В предишния кръг Интер разгроми в Милано Сампдория с 5:1, а Рома прегази в Рим Кротоне с 5:0. Така, след днешния резултат в Милано Интер вече е с 88 точки, докато Рома остава с 58, като запазва аванса си от 2 точки пред Сасуоло, тъй като "неровердите" загубиха у дома тази вечер от Ювентус с 1:3.

Ромелу Лукаку и Алексис Санчес водеха атаката на Интер във формация 3-5-2, докато Един Джеко бе футболистът в най-предни позиции за "вълците" (схема 4-2-3-1), като босненецът бе активно подпомаган от Педро Родригес, Лоренцо Пелегрини и Хенрих Мхитарян. Интересно за отбелязване е, че румънският страж Йонуц Раду бе получил шанс за изява за Интер, докато Даниел Фузато застана под рамката за Рома, а младокът Ебрима Дарбое започна в халфовата линия на гостите.

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ

Чилийският нападател на Интер Алексис Санчес получи травма в началото на мача, но остана на терена. В седмата минута пък испанският ветеран на Рома Педро Родригес стреля от позиция извън наказателното поле по земя към вратата на Раду, но топката мина встрани от целта.

Марсело Брозович

В 11-ата минута домакините излязоха напред в резултата. Матео Дармиан получи топката на десния фланг и с хубав пас по земя намери заелия позиция до точката за изпълнение на дузпа Марсело Брозович. Хърватският халф веднага стреля и по земя изпрати с прецизен шут топката във вратата на Даниел Фузато, който бе само зрител в тази ситуация - 1:0.

В 15-ата минута Лоренцо Пелегрини получи подаване в наказателното поле на Интер, но ударът му бе разочароващ, а секунди по-късно Матиас Весино пропусна прекрасна възможност да направи резултата 2:0 за домакините, като не уцели вратата от много добра позиция.

Матиас Весино прави резултата 2:0 за Интер срещу Рома

В 20-ата минута тъкмо Весино реализира попадение, с което Интер поведе с 2:0 в резултата. Ромелу Лукаку нахлу в наказателното поле на "вълците", търпеливо изчака и подаде леко към Матиас Весино, а уругвайският халф без забавяне стреля и преодоля Фузато с шут в близкия на бразилския страж ъгъл.

Матиас Весино

Малко след втория гол на Интер Браян Кристанте тества Раду с изстрел от далечно разстояние, а румънският вратар не бе затруднен. В 28-ата минута пък бившият играч на Интер Давиде Сантон събори откъсналия се напред и устремил се към вратата на Рома Алексис Санчес. "Нерадзурите" претендираха за червен картон, но Сантон получи само жълт, след като реферът Даниеле Кифи прецени, че до двамата играчи е имало още един футболист на "джалоросите".

Стигна се до 31-ата минута, когато Хенрих Мхитарян върна Рома в мача. Арменецът получи чудесен пас от Един Джеко в наказателното поле и с бърз удар преодоля Йонуц Раду - 2:1.

Хенрих Мхитарян

Още в 34-ата минута домакините можеха да върнат аванса си от два гола в резултата, но Санчес от отлична позиция фронтално срещу Фузато стреля право в стража. Две минути по-късно чилиецът отстъпи мястото си на Лаутаро Мартинес.

Минута преди края на първата част Раду спаси удар на Мхитарян, а почти веднага след това домакините организираха опасна атака, която обаче не завърши с гол, като бе отсъдена и засада. Първата част завърши с хубаво воле на Иван Перишич, но топката мина над напречната греда.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ

В 57-ата минута Един Джеко бе много близо до гол за 2:2, но 35-годишният босненец имаше малшанса да уцели греда. Млако след това отново Джеко застраши вратата на Раду, но този път стражът се намеси решаващо и не позволи на опитния нападател да го преодолее.

Антонио Конте

Гостите активно търсеха изравнителния гол и в 61-ата минута Рик Карсдорп центрира остро отдясно, но защитата на Интер се справи в тази ситуация. В 66-ата минута "вълците" пропуснаха страхотен шанс за 2:2, след като Мхитарян качи топката на главата на Браян Кристанте , но хлфът-защитник, изявяващ се днес в полузащитата, не уцели вратата от отлична позиция.

В 73-ата минута се стигна до една от редките през втората част опасности за вратата на Фузато. Ашраф Хакими напредна в половината на гостите, но не успя да нанесе достатъчно добър удар и спечели само корнер.

В 77-ата минута малко изненадващо предвид това, че бе влязъл в игра в края на първата част, терена напусна Лаутаро Мартинес, отстъпвайки мястото си на Андреа Пинамонти. Аржентинският нападател бе меко казано недоволен от решението на Конте да го извади от игра.

Пауло Фонсека

В 83-ата минута домакините имаха претенции за дузпа, но реферът Кифи не ги уважи. Младият Пинамонти изскочи очи в очи с Фузато и след удара му топката мина над напречната греда. Изглеждаше обаче, че нападателят е бил фаулиран в наказателното поле от Дарбое, но решението на Кифи бе аут. Малко след това пък Карсдорп центрира опасно, но бранител на Интер с решаваща намеса с глава попречи на футболист на Рома да забие топката във вратата.

Ромелу Лукаку и Ашраф Хакими

В последната минута Ромелу Лукаку сложи точка на спора, правейки резултата 3:1. Мощният белгийски нападател се възползва от хубавата асистенция на Ашраф Хакими и опъна мрежата на празна врата. Хакими излезе сам срещу Фузато, но не потърси директен удар, а подаде на намирая ще до него Лукаку, който отбеляза един от най-лесните голове в кариерата си.