Устрем (Дончево) спря победната серия на Доростол (Силистра)

Футболистите на Устрем (Дончево) спечелиха с 3:1 у дома мача с Доростол (Силистра). Двубоят бе от изтеглен напред ХХV-ти кръг на Североизточната Трета лига и премина при пълното превъзходство на домакините. По програма в този ХХII-ри кръг Устрем (Дончево) почиваше, а Доростол (Силистра) прибави 3 точки от отказалия се от участие Кубрат 2016.

В Дончево гостите от Силистра дойдоха със самочувствие. От началото на пролетният дял от първенството те имаха само една загуба при гостуването на Светкавица (Търговище). В останалите срещи силистренци или побеждаваха или завършваха наравно. В Дончево обаче беше спряна победната серия на Доростол (Силистра).

Двубоят започна много добре за гостите от крайдунавския град. Още в 3-та мин. те превзеха вратата на домакините и поведоха с 0:1. Това като, че ли постресна дончевци и те в следващите минути се настаниха трайно в половината на Доростол (Силистра). Въпреки многобройните атаки към вратата на гостите гол падна след близо 30 минути след първото попадение в мача. Негов автор стана Диян Минчев, който с плътен удар опъна мрежата на силистренци – 1:1.

През втората част отново бързата и много добра игра на Устрем (Дончево) беше възнаградена с нови два гола. В 53-та мин. Борислав Балчев обърна мача в полза домакините. Две – три минути преди края Кристиян Димитров оформи крайното 3:1.