Шумен 2007 победи като гост Ботев (Нови пазар)

Футболистите на Шумен 2007 спечелиха с 2:1 гостуването на Ботев (Нови пазар) в мач от 22-рия кръг на Североизточната Трета лига. Двубоят ще се запомни с добрата игра на двата тима, които вложиха много усилия за спечелването на трите точки. Все пак гостите от областния град са сред водещите тимове в групата и самочувствието им на по-добър отбор се реализира и на футболния терен.

Ботев (Нови пазар) започна уверено двубоя и дори в 10-ата минута имаше претенции за игра с ръка на защитник на гостите в наказателното им поле. Реферът на мача Росен Минев от Добрич обаче беше на друго мнение и даде категорични знаци играта да продължи. В 30-ата минута капитанът на шуменци Юлиян Загоров с глава превзе вратата на Евгени Иванов за 0:1, след центриране отдясно на Дениз Кадир.

В началото на втората част гостите имаха две-три чисти положения пред вратата на Ботев (Нови пазар), но прибързаността на младите нападатели не промени резултата. Все пак след центриране от корнер на Стефан Стефанов в 61-ата минута Юлиян Загоров отново с глава покачи резултата на 0:2. В 85-ата минута капитанът на Ботев (Нови пазар) Митко Митков от статично положение центрира остро топката към вратата на Иван Иванов. Христо Станчев в стремежа си да я отклони я прати в собствената си врата – 1:2.