Черноморец (Балчик) с категорична победа срещу Доростол (Силистра)

Футболистите на Черноморец (Балчик) постигнаха безапелационна победа с 3:0 като гост на Доростол (Силистра). Двубоят се игра на градския стадион „Луи Айер“ и бе от 23-ия кръг на Североизточната Трета лига. Гостите дойдоха за мача с една единствена цел – победата и я постигнаха без кой знае какви усилия. Още в първата част момчетата на треньора Бойко Каменов обсадиха вратата на Валентин Василев и резултатът не закъсня. В 21-ата минута Кристиян Пешков преодоля двама защитници на домакините и от близко разстояние порази вратата им – 0:1. След головото си предимство гостите от Балчик до края на първата част се настаниха трайно в игралното поле на силистренци. Две минути преди края на полувремето Румен Николов удвои преднината на Черноморец (Балчик).

През втората част отново по-добрият тим на терена беше този на гостите. В 55-ата минута бърза контраатака на Ивайло Русев завърши с нов гол във вратата на Доростол (Силистра). До края двубоят се доигра, като и двата тима имаха изгодни за гол ситуации, пропуснати от нападателите. Черноморец (Балчик) въпреки победата в Силистра остана на трето място в класирането, но вече е на една точка от втория Светкавица (Търговище). В следващия кръг Доростол (Силистра) гостува на Дунав (Русе), докато Черноморец (Балчик) приема у дома Устрем Д (Дончево).