Измъчен успех срещу последния приближи Спортинг до титлата (видео)

Спортинг (Лисабон) направи нова важна крачка към титлата в Португалия. "Лъвовете" надвиха с 2:0 последния в класирането Насионал в мач, който се оказа по-труден от очакваното. Зухаир Федал в 83-ата минута даде преднина на "зелено-белите", а Джоване Кабрал вкара втория гол от дузпа в добавеното време. Гостите останаха с човек по-малко в 66-ата минута след червен картон на Ибрахим Алхасан и това се оказа решаващо.

Спортинг не спечели нито едно от предишните си две домакинства, въпреки че и в тях срещна непретенциозни съперници. Преди почивката тимът от "Жозе Алваладе" игра вяло, но през второто полувреме сериозно притисна гостите. Червеният картон на Алхасан рязко наклони везните в полза на Спортинг. Така се стигна до гола на Федал с глава, а в края Кабрал не сбърка от бялата точка.

Ден по-рано Порто постигна труден успех срещу Фамаликао на Божидар Краев с 3:2. "Драконите" изостават на 6 точки от Спортинг, а до края на сезона остават само 4 кръга.

На трето място е Бенфика. Лисабонските "орли" спечелиха с 2:0 срещу Тондела и все още имат шансове за второто място. След седмица Бенфика посреща Порто и може да се доближи на точка от "драконите", като в същото време поднесе на тепсия титлата на градския си съперник Спортинг.