Зенит обърна Сочи и се откъсна на върха

Отборът на Зенит направи нова крачка към защитата на титлата си. Възпитаниците на Сергей Семак победиха Сочи като гост след обрат с 2:1 и прибавиха нови ценни три точки в актива си.

Домакините първи взеха преднина в мача. В 58-ата минута Артур Юсипов бе изведен на скорост в наказателното поле, ударът му отблизо бе спасен от вратаря, но при добавката Никита Бурмистров успя да отбележи за 1:0.

Гостите обаче се окопитиха бързо и успяха да направят пълен обрат, благодарение на Сердар Азмун. Нападателят първо възстанови равенството в 63-ата минута с глава след центриране от фаул. След това в 80-ата минута отново иранецът бе изпуснат в пеналта и за втори път с глава порази вратата за 1:2.

Така Зенит събра актив от 54 точки и продължава да води в класирането, със 7 точки пред преследвача си Спартак (Москва). Сочи пък остава на 7-ата позиция с 40 точки.