Рубин и Краснодар с изразителни победи като гости

Отборите на Рубин и Краснодар записаха изразителни победи в днешните си мачове от 22-ия кръг на руската Премиер лига. Тимът от Казан се наложи с класическото 3:0 в гостуването си на Уфа, а съставът от Краснодар спечели още по-убедително с 4:0 като гост на Тамбов.

Рубин стигна до победата с голове на Денис Макаров в 30-ата, Хвича Кварацхелия в 42-ата и Иля Самошников в 74-ата минута.

Краснодар пък спечели благодарение на попаденията на Реми Кабела в 27-ата, Юрий Газинский в 68-ата, Кристофер Олсон в 75-ата и Алексей Ионов от дузпа в 88-ата минута.

С тази победа Рубин излезе на 5-ото място в класирането с 37 точки, а Краснодар вече е 8-и с 34 точки. Уфа и Тамбов пък остават на последните две места в таблицата, съответно с 14 и 13 точки в актива си.