100 години ски спорт в България

Краснодар изпусна Зенит

Краснодар и шампионът Зенит завършиха при резултат 2:2 в мача помежду си от 26-ия кръг на руската Премиер Лига. Домакините от Краснодар пропиляха два гола аванс, като водеха с 2:0 в резултата четвърт час преди края на двубоя. Алексей Ионов наказа родния си тим Зенит с два гола. Той бе точен още в 7-ата минута, а в 61-ата реализира второто попадение. В 76-ата минута Сердар Азмун отбеляза гол за питерци, наказвайки грешка на стража Матвей Сафонов, а в 86-ата резервата Андрей Мостовой изравни за 2:2 и спаси Зенит от поражение с хубав удар от въздуха.

Тимът от Санкт Петербург е лидер в класирането с 55 точки, с 6 повече от втория в подреждането Локомотив (Москва). "Железничарите" днес разбиха у дома Ростов с 4:1. Краснодар е 11-и с 35 точки, като днес прекъсна серията си от три поредни загуби в първенството. Зенит пък имаше 4 поредни победи преди днешното равенство.