100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 1:7

Локомотив (Москва) и Криля Советов ще спорят на финала за Купата на Русия

Отборите на Локомотив (Москва) и Криля Советов ще спорят на финала за Купата на Русия този сезон. Двата тима достигнаха до битката за трофея днес, след като елиминираха съответно ЦСКА (Москва) и Ахмат (Грозни).

Локо спечели московското дерби с ЦСКА с категоричното 3:0. Франсоа Камано даде преднина на домакините в 16-ата минута, след това Иван Обляков си вкара автогол в 53-ата минута и удвои преднината на домакините, а в добавеното време на мача Гжегож Криховяк оформи крайното 3:0.

В другия 1/2-финал между Ахмат и Криля Советов победителят бе определен след изпълнение на дузпи. В редовното време и продълженията срещата завърши 0:0, а при дузпите гостите от Самара бяха безгрешни и реализираха 4 дузпи, докато домакините направиха два пропуска, дело на Габриел Янку и Бернард Бериша и с резултат 4:1 Криля Советов продължава напред.

Така Локомотив, който е рекордьор по отличия в турнира от 1993 г. насам с 8 трофея, ще играе за 10-и път на финал. За Криля Советов това ще е втори финал, след като загуби от Ахмат през 2004 година.