Устрем (Дончево) открадна точка от Лудогорец 3

Футболистите на Устрем (Дончево) едва не поднесоха изненадата на ХХ-ия кръг на Североизточната Трета лига при гостуването си на Лудогорец 3. Двубоят се игра на един от терените в комплекса „Гнездо на орли“ в Разград.

Доростол (Силистра) с нова поредна победа в Нови пазар

Гостите се бяха подготвили пълноценно за мача. Добрата им игра даде резултат и доведе до гол на Диян Минчев в 33-ата минута. Бърза контраатака на дончевци изведе Минчев очи с очи с вратаря Мартин Петков, който не пропусна да забие топката в мрежата. Голът оказа влияние на младите „орлета“ и те на свой ред обсадиха вратата на Иван Иванов. Въпреки това обаче попадение така и не падна и двата отбора се прибраха на почивката при резултат 0:1.

През втората част играта отново се водеше в игралното поле на гостите. Защитата на Дончево и вратарят спасиха не едно и две критични ситуации. В даденото от реферите продължение младите футболисти от Разград се добраха до изравняването с гола на Божидар Владимиров.

В следващия ХХI-ви кръг Лудогорец гостува на Шумен 2007, докато Устрем (Дончево) приема у дома Ботев (Нови пазар).

Димитър Димитров, треньор на Устрем (Дончево): “Играхме равностойно в Разград. Добрата ни игра доведе до отбелязването на гол във вратата на Лудогорец още в първата част. Имахме своите шансове да удвоим резултата в наша полза, но пропуските на нападателите ни, като че ли се оказаха решаващи. През второто полувреме задържахме резултата и нашите момчета сякаш счетоха, че спечелиха двубоя. В даденото от реферите продължение се огънахме и това позволи на домакините да изравнят резултата”.