Междувременно в Сърбия: Цървена звезда изненада Макаби

Цървена звезда се наложи със 76:64 (15:21, 18:13, 20:11, 23:19) над Макаби Тел Авив като домакин в мач от 33 кръг на Евролигата. Сръбският гранд е на 17-а позиция с баланс 10-23, а израелският тим се намира 13-о място с 13-18.

Баскетболистите на Макаби диктуваха темпото от началото на срещата. Въпреки, че се представяха добре до почивката, на която се оттеглиха с аванс от 1 точка (34:33), те допуснаха пълен обрат след паузата. Домакините се възползваха по най-добрия начин от слабостите на съперника си и преди заключителните 10 минути поведоха с 53:45. Те не допуснаха гостите да се доближат в резултата до края на мача и поднесоха изненадата в турнира на богатите.

За Цървена звезда най-резултатен беше Джордан Лойд с 21 точки, а Огнен Добрич добави 13. Тайлър Дорси беше най-резултатен за Макаби с 14 точки, Илайджа Браянт вкара 12.

Снимка: euroleague.net