Панатинайкос излъга класен съперник в Атина

Панатинайкос записа победа №11 този сезон, налагайки се с 86:83 (15:26, 14:20, 20:13, 21:11, 16:13) след продължение над Олимпия Милано като домакин в мач от 33 кръг на Евролигата. След успеха и с 20 загуби в сметката си гръцкият гранд продължава да заема 16-а позиция във временното класиране, а италианският тим е на пето място в таблицата с баланс 20-13.

Срещата в Атина започна ударно за гостите от Милано, които след 10 минути игра натрупаха комфортна преднина от 11 точки (26:15). До почивката те продължаваха да увеличават аванса си, който достигна 17 точки (46:29). След паузата ПАО се съвзе и удари два звучни шамара на класния си съперник, като се добра до продължение. В него все пак домакините успяха да стигнат до така желаната победа.

Марио Хезоня беше най-резултатен за Панатинайкос със 17 точки, Бен Бентил наниза 16, а по 14 добавиха Йоаннис Папапетру и Йоргос Папаянис. За Олимпия Милано Владимир Мицов се разписа с 15 точки, Кевин Пънтър добави 13.

Снимка: euroleague.net