Анадолу Ефес удари рамо на Реал Мадрид по пътя към плейофите

Анадолу Ефес надигра със 111:101 (22:19, 24:22, 19:22, 27:29,19:9) Саски Баскония след продължение като гост в мач от 33 кръг на Евролигата. По този начин турският гранд свали испанския тим с позиция надолу в класирането, където заема осмо място с баланс 18-15. Новината е добра за Реал Мадрид, тъй като временно се изкачи на седма позиция преди сблъсъка с Олимпиакос утре. Анадолу пък вече си осигури класиране за финалната осмица в турнира на богатите, като след успеха измести ЦСКА Москва от второто място с баланс 22-11.

Оспорваното начало на срещата в Испания продължи и до почивката, като на нея Анадолу имаше предимство от 5 точки (46:41). След паузата равностойният сблъсък продължи, като след 30 минути игра гостите от Турция успяха да задържат минимална преднина от 2 точки (65:63). В последната четвърт домакините не смятаха да се предават и успяха да пратят мача в продължение. В него обаче доминацията на Ефес беше абсолютна.

Шейн Ларкин вкара 30 точки за Анадолу Ефес, Крунослав Симов наниза 21, а Василие Мицич добави 16 точки. За Баскония Акиле Полонара се разписа с 23 точки, 21 добави Рокас Гиедрайтис.

Снимка: euroleague.net