Байерн уби мечтата на Жалгирис за плейофите

Байерн Мюнхен победи със 71:70 (21:22, 16:14, 20:18, 14:16) Жалгирис като домакин в мач от 33 кръг на Евролигата. Така, с 20 победи и 13 загуби, немският гранд се нареди на шеста позиция във временното класиране и е сигурен участник в плейофите в турнира на богатите. Литовският тим пък е на 11-о място в таблицата с баланс 16-17 и без шансове да продължи в следващата фаза на надпреварата.

Срещата беше изключително оспорвана през всичките 40 минути, в които двата отбора показаха характер и се бориха до последно за мястото си в осмицата на най-комерсиалния клубен баскетболен турнир. 00:02 минути преди края Владимир Лучич беше точен от линията за наказателни удари, с което даде точка преднина на своя тим, а Жофре Ловерн пропусна да подари победата на Жалгирис.

Най-резултатен за Байерн беше Владимир Лучич с 13 точки, 12 наниза Джейлън Рейнълдс, а 11 добави Ник Уайлър-Баб. За Жалгирис Томас Уокъп вкара 16 точки, по 12 добавиха Найджъл Хелс и Жофре Ловерн.

Снимка: euroleague.net