Атлетик (Куклен) загуби в Ямбол

Срещата между Ямбол и Атлетик (Куклен) от 23-ия кръг на Югоизточната Трета лига завърши при резултат 1:0 за домакините. Гостите започнаха срещата по-уверено и със самочувствие, като контролираха повече топката. Ямбол стоя по-прибрано и групирано в защита и използва удобните моменти за бърза атака. При една такава в 15-ата минута топката попадна в капитана на отбора Сашо Андонов. Той успя да се освободи умело от защитник на Атлетик и с прекрасен премерен удар и лек рикошет от крака на защитник топката влетя във вратата на гостите. В 29-ата минута непростим пропуск за домакините направи Живко Илиев, който от около 7-8 метра не уцели опразнената врата на гостите.

През второто полувреме гостите се активизираха. Атаките им станаха по-остри и опасни. При една от тях в 55-ата минута се стигна до задържане на нападател от гостите някъде около границата на наказателното поле. Първоначално съдията отсъди пряк свободен удар, но след бурен протест на гостите той промени решението си и посочи точката за дузпа. Сега пък домакините не бяха съгласни и след консултация с асистент-съдията дузпата беше потвърдена. За радост на домакините вратарят хладнокръвно успя да спаси дузпата.

В оставащите минути при една контраатака на Ямбол отлично представящият се Сашо Андонов успя да изработи втори жълт картон на номер 9 Никола Николов от Атлетик. Ямбол изигра мача много борбено и с голямо желание за победа, защото тези три точки са много ценни за оставането в Трета Лига.