Домакинска загуба за Ямбол 1915

Срещата между Ямбол 1915 и Левски (Карлово) започна щастливо за гостуващия отбор и завърши при 2:1 за гостите. Още в четвъртата минута при изпълнение на ъглов удар гостите успяха да поразят вратата на домакините. До края на полувремето футболистите на Ямбол така и не можаха да намерят верния път към гола в сгъстената и добре организирана защита на гостите.

През второто полувреме домакините се активизираха, атаките им бяха по-настоятелни и в 73-ата минута съдията отсъди дузпа, която беше дискусионна и гостите оспорваха дълго. Един от най-добрите футболисти на терена - Сашко Андонов, реализира майсторски от бялата точка. Окрилени от изравняването, домакините започнаха да атакуват по-масирано и при една от редките контри на гостите се стигна до дузпа за тях, която бе реализирана.