България познава и по-лошо начало в първите минути

Снощи Швейцария се наложи над националния ни тим с 3:1 като гост в първия мач от квалификационния цикъл за Мондиала в Катар догодина. “Кръстиносците” водеха с 3:0 до 13-ата минута, като това бе и рекорд за най-бързи три попадения в историята на страната им.

България започна със загуба след кошмарен старт срещу Швейцария 😪

Нашият тим обаче има и по-срамно изживяване, при това не в квалификации, а на финали на световно първенство, припомня “Тема Спорт”. На Мондиала в Чили през 1962 година България губи от Унгария с 1:6, а маджарите повеждат с 3:0 още след 8 минути игра. В 12-ата пък авансът им е вече от 4 гола, като след това намалят оборотите и вкарват последното си попадение в 70-ата минута.

Ясен Петров пък се превърна в четвъртия пореден селекционер, който стартира със загуба начело на националния ни тим. Преди това по същия начин започнаха Петър Хубчев, Красимир Балъков и Георги Дерменджиев.