Даниел Димов: Головете ни стъписаха, но втората част показахме как трябва да играем

Дебютиралият за България Даниел Димов коментира поражението с 1:3 от Швейцария на старта на световните квалификации за Катар 2022. Капитанът на Черно море игра пълни 90 минути на стадион "Васил Левски", а схемата с трима централни защитници не сработи и "лъвовете" допуснаха три гола до 13-ата минута.

"Не трябваше да допускаме такива голове, но ги допуснахме, така или иначе. Много бързо получихме тези голове. Това ни стъписа в първите минути. Похвалното е, че съумяхме да задържим до почивката, след което през втората част показахме как трябваше да играем. Мачът имаше две лица. Първото показахме как не трябва да играем, а второто показахме как трябваше да играем. Стечение на обстоятелствата в този мач, а не липса на самочувствие. Както аз, така и доста други момчета, са нови в този отбор. Схемата е нова. Гледаме положителните неща. След два дни идва нов мач, трябва да ни се изчистят главите. Трябва да се противопоставим по най-добрия начин на Италия. Имаме много работа", сподели Димов.