Доростол (Силистра) с нова поредна победа в Нови пазар

Футболистите на Доростол (Силистра) постигнаха трета поредна победа от началото на пролетния сезон в Трета лига – Североизток. В този 20-и кръг силистренци гостуваха на Ботев (Нови пазар) и след по-добра игра спечелиха двубоя с минималното 1:0. Голът беше отбелязан от Симеон Симеонов в 42-ата минута от пряк свободен удар. Срещата освен с резултата ще се запомни и с много добрата игра на гостите, които имаха още няколко изгодни за гол ситуации, пропуснати от нападателите им.

В края на второто полувреме новопазарци се опитаха поне да се доберат до равенството, но пропуските на Митко Митков, Калоян Петров и Петър Петров ги лишиха от това. В края на мача гостите от Силистра съвсем заслужено бяха радостни от поредната си победа.

Въпреки това обаче тимът остана на десето място в класирането. В следващия кръг Ботев (Нови пазар) гостува на Устрем (Дончево), докато Доростол (Силистра) почива и няма да прибави нищо към актива си.