След драма на Изток: Куп бивши играчи на Черно море не успяха да спрат Шумен в Добрич (снимки)

Шумен записа девета победа от началото на сезона, като се наложи трудно с 88:86 над Шабла в Добрич. Срещата премина през куп обрати през първото полувреме. Тимът на Саша Топчов поведе с 24:21 след десет минути игра, но на почивката преднината беше за съперника му – 41:38. Баскетболистите на Янко Янков дръпнаха с двуцифрен аванс след паузата и въпреки че Шабла успя да свали разликата само на точка, удържаха преднината си до края.

Игралият без смяна Кирил Кирилов беше над всички за успеха на Шумен с дабъл-дабъл - 28 точки и 12 борби, Никола Николов вкара 20 точки, с 10 завърши Симеон Георгиев.

Станислав Цонков беше най-резултатен за Шабла с 21 точки, Хакан Сербезов се отчете със 17, 16 вкара Калоян Георгиев, а с 12 точки и 11 борби завърши Симеон Савов.