100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 1:5

Георги Младенов изведе Локомотив 2020 до победа №18 и интригата в ББЛ А група се завърза (снимки)

Локомотив 2020 завърза сериозно битката на върха в западния регион на ББЛ А група. Тимът воден от баскетболната легенда Георги Младенов спечели с 96:86 дербито на кръга срещу Спортист Своге в столичната зала „Сейнт Джордж“. Това е едва второ поражение за Своге. Така Локомотив излиза начело в класирането с 18 победи и 2 загуби, но Спортист и Хебър са плътно зад него с мач по-малко и баланс 17-2.

Двубоят започна изключително оспорвано, като след първата част гостите водеха с 22:19. Отборът от София обаче изигра невероятна втора четвърт, в която отбеляза 38 точки и на почивката се откъсна с 57:39. Голямата разлика не уплаши Спортист и още в третата четвърт тимът стигна до равенство – 68:68. В заключителните минути тимът от Своге дори направи пълен обрат, но Локомотив завърши силно мача и спечели.

Гостите играха основно с петима човека, тъй като още на втората минута се наложи Джими Хънт да бъде принудително сменен.

Кристиян Ставрев завърши с 22 точки и 9 борби за победителите, Самуел Франсис отбеляза 19 точки, Васил Михайлов се разписа с дабъл-дабъл - 18 точки, 10 борби, а Антон Диков добави 15 точки.

За Спортист Дамян Стоянов записа 33 точки, 9 борби и 9 асистенции, Борис Матраков завърши с дабъл-дабъл -21 точки и 12 борби, Васил Голов се разписа с 14 точки, 13 добави Иван Тилев.

Снимка: facebook.com/BulgarianBasketballLeague