Кюстендил не допусна грешка срещу Гранит (видео+галерия)

Кюстендил победи Гранит (Владая) с 2:0 като гост и се издигна поне временно до второто място в класирането на Югозападната Трета лига. Срещата бе част от 18-ия кръг на първенството и се игра на неутралния стадион “Летище” в столицата заради наказания за лишаване от домакинство за отбора от Владая. Андрей Йорданов (35’) и Евгени Гроздин (76’) бяха точни за успеха. Срещата бе излъчвана на живо по Sportal.bg.

42 Гранит (Владая) - ФК Кюстендил
Още в 3-ата минута кюстендилци получиха правото да изпълнят пряк свободен удар в близост до наказателното поле. Зад топката застана Мартин Газиев, но ударът му мина покрай страничния стълб.
Първите 20 минути минаха без много положения и при равностойна игра. В 23-ата минута защитата на Кюстендил допусна сериозна грешка в собственото си наказателно поле и предоставиха топката на Мариан Хаджиев. Той обаче бе доста бързо затворен от противникови играчи и не успя да нанесе удар по посока вратата на Борис Груев.
В 35-ата минута натискът на символичните гости най-после даде резултат. Александър Александров навлезе добре в пеналтерията на Гранит и пусна топката успоредно на голлинията към Андрей Йорданов. Футболистът с номер 11 не сбърка и успя да открие - 0:1.
Малко преди края на първата част се стигна до сериозно напрежение на терена. След фаул срещу Илия Русинов от Гранит, футболистите в “жълто” изразиха недоволството си, като се наложи дори охраната да влезе на терена, за да не се стигне до сблъсъци.
Първите 15 минути на втората част минаха без интересни положения пред двете врати. В 60-ата минута Бачовски опита далечен изстрел, но шутът му се оказа неточен и топката излезе в ату.

В 76-ата минута Кюстендил успя да отбележи и втори гол. След центриране отдясно на Виктор Мицаков топката се отби в защитник на домакините и изведе Джейхан Зайданов. Футболистът на “сините” не се поколеба и върна към нахлуващия в наказателното поле Евгени Гроздин, който от близка дистанция не сбърка и вкара за 2:0.
В 82-ата минута Хаджиев отправи хубав изстрел, но малшансът не му позволи да върне едно попадение за своя тим.
С тази своя победа Кюстендил се издигат до второто място в класирането преди да са се изиграли и останалите срещи от този кръг. Те продължиха добрата си серия от 2 поредни победи и събраха в актива си 41 точки след 18 изиграни мача. На първото място остава Беласица с 42 точки и 17 изиграни мача, а на третото Марек с 39 точки и отново 17 изиграни срещи.

Гранит от своя страна остава на 16-ата позиция с 12 точки. Владайци записаха десетата си поредна загуба, като само отборите на Велбъжд (Кюстендил) и Банско се намират под тях.

ГРАНИТ 0:2 КЮСТЕНДИЛ
0:1 Йорданов (35)
0:2 Гроздин (76)