Марек с първа победа в контролите

Марек записа първа победа в контролните срещи за годината, надделявайки с 3:2 над тима на Гранит (Владая). Проверката се игра на стадиона в Сапарева баня, а дупничани използваха два различни състава през двете полувремена. През първата част Марек игра с по-експериментален състав.

Дупничани започнаха ударно мача и поведоха с 2:0 до 11-ата минута. В 5-ата се разписа Симеон Димитров, отбелязвайки красив гол, а 6 минути по-късно Димитър Владимиров наказа грешка на противниковия вратар Мартин Минев. Цяло второ полувреме игра новият нападател на отбора Васил Калоянов, който направи дебют.

Гранит върна двата гола в рамките на 8 минути – в 75-ата и в 83-ата, като второто попадение бе от пряк свободен удар. Автори на попаденията бяха Костадин Кафтанов и Весислав Иванов.Между двата гола на владайци Веселин Любомиров от символичните домакини също като че ли отбеляза, но попадение не бе зачетено след негов удар срещнал напречната греда и тупнал някъде около голлинията. Победата за Марек донесе Джордж Николов в 85-ата минута, когато направи добавка с глава.

Следващата контрола за дупничани е на 30-ти януари срещу Пирин (Рз), като все още не е уточнено къде ще се играе тя.