Левски (Левски) победи Академик в Свищов

Беласица би и вече е лидер на Югозапад

Едноименният тим на град Левски спечели с 2:1 като гост на Академик (Свищов) в контрола. Левскарите започнаха вихрено и на два пъти Евгени Систов, веднъж и Венци Миленов пропуснаха да открият резултата.

В 18-ата минута обаче Александър Скорчев им вкара гол. След няколко минути равенството беше възстановено с попадението на Теодор Михайлов, оползотворил подаване на Ивайло Раденцов. В 35-ата минута гостите изпълниха бързо фаул, Раденцов пусна ктопката към Систов и той я насочи във вратата на „студентите“ – 1:2.

След почивката топката рядко достигаше в опасна близост до вратите. Антонио Иванджиков имаше шанс да вкара трети гол за Левски, но от десетина метра не уцели вратата. Накрая при продължителна суматоха футболистите на Академик пропуснаха да изравнят.