100 години ски спорт в България

Загорец удари Гигант в Съединение (видео+галерия)

Етър отстъпи на третодивизионния Загорец в дебюта на Бербатов

Загорец (Нова Загора) победи Гигант (Съединение) с 1:0 в мач от 17-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Двубоят бе равностоен и се игра в Съединение, а Пламен Иванов (52’) реализира единственото попадение в срещата. Срещата бе излъчена на живо по Sportal.bg.

Първите 15 минути двата отбора не успяха да създадат почти никакви положения, като резултатът остана непроменен.

В 39-ата минута Загорец успя да пробие добре отляво и футболист в зелено центрира опасно в наказателното поле на Гигант. Топката бе избита и попадна на крака на Милен Митев, който от воле нанесе удар, но неточен.

Второто полувреме започна с повече заряд и в двата отбора. В 50-ата минута Загорец успя да нанесе и първия точен изстрел в мача след хубав пробив отдясно. Само 2 минути по-късно обаче резултат бе открит. Александър Хардалов проби хубаво отляво, елиминира съперников играч и центрира добре по земя. Топката достигна до Пламен Иванов, който засече и откри за 1:0.

В 65-ата минута Гигант получи възможност от пряк свободен удар, но изстрелът се оказа слаб и попадна право в ръцете на Иван Стоянов.

В рамките на 2 минути домакините от Съединение имаха възможност да изравнят на два пъти. Първо Запрян Запрянов не успя да преодолее вратаря на гостите, а от последвалия корнер футболист на Гигант стреля с глава, но топката бе избита от голлинията на Загорец.

В самия край на мача Пламен Иванов бе изведен прекрасно от свой съотборник и остана сам срещу вратаря на гостите. Нападателят обаче не успя да овладее добре кълбото и пропусна да реши всичко в мача с втори гол.

С тази своя победа гостите от Нова Загора събраха в актива си 41 точки, като остават на втората позиция зад лидера Черноморец (Бургас). Гигант от своя страна остава с 30 пункта на 4-ото място, като има шанс да бъде изпреварен от Розова долина (Казанлък) и Димитровград 1947.

ГИГАНТ 0:1 ЗАГОРЕЦ
0:1 П.Иванов (52)