Късметлийски гол донесе нова победа на устремения към титлата Атлетико Мадрид (видео)

Водачът в класирането на испанското първенство Атлетико Мадрид прибави нови 3 точки към актива си, след като излъга с 2:1 като гост Гранада в среща от 23-ия кръг. Победата не дойде лесно, като решаващият гол за 2:1 бе отбелязан със сериозна доза късмет от Анхел Корея в 74-ата минута. Преди това Маркос Йоренте бе точен в 63-ата за “дюшекчиите”, а в 66-ата Янхел Ерера реализира попадение за Гранада. Гостите отново бяха без Жоао Феликс и други футболисти заради здравните протоколи, свързани с коронавируса.

Така мадридчани увеличиха аванса си на върха в класирането пред Реал Мадрид на 8 точки, а Барселона е на 11 зад “лос колчонерос”. Барселона и Атлетико са и с мач по-малко от “лос бланкос”. Гранада заема осма позиция.

В 7-ата минута гостите от Мадрид пропуснаха чудесен шанс за гол. Той се откри пред Анхел Корея. Аржентинецът получи топката в наказателното поле на Гранада, но не успя да нанесе достатъчно добър удар и стражът Руи Силва спаси.

В 11-та минута Карлос Нева застраши вратата на Атлетико, а три минути по-късно пак имаше напрежение пред вратата на Ян Облак, като малко не достигна на Херман Санчес да огорчи словенския страж на столичани. Малко след това пък Луис Суарес бе изведен в наказателното поле на Гранада, но не отигра ситуацията по най-добрия начин. В 30-ата минута Суарес имаше шанс да даде аванс на “дюшекчиите” в резултата, но Силва спаси удара на уругвайската звезда.

Две минути след паузата Суарес уцели напречната греда с атрактивен удар от въздуха, а малко след това футболист на Гранада стреля в аут от опасна за Атлетико позиция.

В 63-ата минута Маркос Йоренте даде аванс на Атлети в резултата. Йоренте успя да преодолее Силва с удар по земя в близкия на стража ъгъл, като португалският вратар вероятно можеше да реагира по-добре.

Гостите задържаха преднината си в резултата едва 3 минути, тъй като в 66-ата Янхел Ерера изравни, също не без определена порция късмет. След разбъркване в наказателното поле на Атлетико топката достигна до Ерера, който стреля, получи се и рикошет в тялото на играч на “дюшекчиите”, а Облак бе безпомощен и топката се озова във вратата.

Относително бързо обаче воденият от Диего Симеоне тим отново излезе напред в резултата, като това се случи и с огромна доза късмет. Анхел Корея пробва по-скоро подаване към свой съотборник, но топката се отклони от тялото на играч на Гранада по неспасяем за Руи Силва начин и резултатът стана 1:2.

В последната минута Суарес изскочи очи в очи с Руи Силва, но не успя да го преодолее, а освен това бе отсъдена и засада на уругваеца. Това обаче не попречи на гостите да се поздравят с ценната победа, след като в миналия кръг тимът завърши 2:2 у дома със Селта (Виго).