Очаквайте в 17:00 - Женско футболно първенство: Пълдин - Локомотив (Стара Загора)

Селта унищожи Елче за една минута (видео)

Отборът на Селта реши изхода на мача с Елче, който даде началото на 23-ия кръг на Ла Лига, само в рамките на една минута в края на първото полувреме. Тимът от Виго спечели у дома с 3:1 и диша спокойно в средата на таблицата, докато гостите са предпоследни и вече в 16 мача не познават вкуса на победата.

Нищо не предвещаваше разгрома на Елче, който започна добре срещата, но постепенно Селта взе инициативата и след няколко пропуснати възможности за гол нанесе своя удар в края на първите 45 минути. Санти Мина откри в 45-ата минута след асистенция на Нолито.

Само минута по-късно Брайс Мендес удвои. Гостите не излязоха сломени след почивката и върнаха интригата в 50-ата минута, когато Емилиано Ригони намали, възползвайки се от грешка на стража Рубен Бланко. В 68-ата минута обаче Санти Мина отбеляза втория си гол в мача, който се оказа решителен за първия успех за Селта през 2021 година.