Халеп и Квитова с убедителни победи на старта в Австралия

Вицешапионката през 2018 година Симона Халеп (Румъния) се класира за втория кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис. Поставената под номер 2 Халеп победи без особени затруднения участващата с "уайлд кард" представителка на домакините Лизет Кабрера с 6:1, 6:2 за 59 минути.

Следващата съперничка на румънката, шампионка на "Уимбълдън" през 2019 година и на "Ролан Гарос" през 2018 година, ще бъде отново от Австралия и това е Айла Томлянович, която беше не по-малко убедителна на старта срещу японката Мизаки Дои и триумфира с 6:2, 6:1.

Осмата в схемата Бианка Андрееску (Канада) имаше далеч по-труден мач срещу "щастливата губеща" от квалификациите Михаела Бузарнеску (Румъния), като стигна до успеха с 6:2, 4:6, 6:3 след малко повече от два часа.
Победителката от Откритото първенство на САЩ през 2019 година Андрееску взе лесно първия сет, но след това двубоят беше доста равностоен.
Бузарнеску изравни след единствен пробив в петия гейм на втората част, но в третия сет канадката успя да реализира брейк за 5:3 и затвори мача при собствен сервис.
Във втория кръг Андрееску ще се изправи срещу Су-Вей Сие (Тайван), която по-рано днес елиминира квалификантката Цветана Пиронкова (България) със 7:5, 6:2.
Финалистката в Мелбърн през 2019 година Петра Квитова (Чехия) постигна успеха на старта срещу друга квалификантка Греет Минен (Белгия) с 6:3, 6:4.
Деветата поставена Квитова взе категорично първия сет, в който поведе с 5:1, а след колеливо начало на втория и изоставане от 1:4 тя реализира обрат и стигна до победата с пет поредни гейма.
Следващата съперничка на чехкинята ще бъде Сорана Кърстя (Румъния), която се справи със сънародничката си Патриция Мария Циг с 6:2, 6:1.
"Щастлива съм, че преодолях първото препятствие и съм във втори кръг. Загубих концентрация в началото на втората част и позволих на съперничката ми да направи добра серия, но се радвам, че наваксах и не позволих да се стигне до трети сет", коментира двукратната шампионка на "Уимбълдън" Квитова, която завърши с 34 печеливши удара срещу 14 на Минен.